header-logo2.png

مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق مقاله ای از شایان گروپ ترکیه کشوری آسیایی- اروپایی و ایده آل برای مهاجرت است که شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق را در فهرست برنامه‌های مهاجرتی خود قرار داده‌است و به هنرمندان و افراد فوق موفق، این امکان را داده‌است که رشد اجتماعی و حرفه‌ای خود را بهبود و توسعه بخشند.

کم و کیف مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

ترکیه کشوری دو قسمتی و پل ارتباطی دو قاره آسیا و اروپا، یکی از موقعیت‌های عالی برای مهاجرت، توسعه کار، بهبود شرایط زندگی و پیشرفت را داراست. این کشور هم می‌تواند به عنوان واسطه برای عبور از آن به منظور مهاجرت به سایر نقاط و کشورهای دنیا در نظر گرفته شود، هم خودش به عنوان کشوری ایده‌آل برای اقامت دائم و زندگی مورد توجه قرار گیرد. این کشوری است که شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق را در فهرست برنامه‌های مهاجرتی خود قرار داده‌است و به هنرمندان و افراد فوق موفق، این امکان را داده‌است که رشد اجتماعی و حرفه‌ای خود را بهبود و توسعه بخشند. در این مقاله قصد داریم شرحی بر چگونگی مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد موفق ارائه دهیم و شما را کم و کیف آن مطلع نماییم. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و مطالب مفید این مقاله را از دست ندهید.

موقعیت ترکیه به لحاظ جغرافیایی و سیاسی

 ترکیه همواره در طول تاریخ مورد توجه پادشاهان و اقوام گوناگون بوده و در گذشته به عنوان یک امپراطوری بزرگ، اقوام گوناگونی از ملیت‌های مختلف در آن می‌زیسته‌اند. موقعیت جغرافیایی عالی این کشور به لحاظ داشتن مرزهای زمینی زیاد با دیگر کشورها و ارتباط با دو دریای بزرگ مدیترانه و سیاه و دو دریای کوچک مرمره و اژه، موقعیت عالی به این کشور بخشیده‌است.

بندر بزرگ استانبول یکی از شهرهای ایده‌آل برای زندگی محسوب می‌شود زیرا با داشتن موقعیت جغرافیایی و فرهنگی آسیایی- اروپایی، در طول تاریخ همواره یکی از شهرهای مهم این کشور محسوب می‌شده‌است.

ترکیه دارای بیشترین آمار مهاجر است که اکنون بیش از ۹/۳ میلیون نفر مهاجر در آن سکونت دارند. از طرف

دیگر وجود دانشگاه‌های عالی و بین‌المللیِ هماهنگ با استانداردهای تحصیلی جهانی، باعث جذب افراد بی‌شماری از ملیت‌های گوناگون به این کشور شده و آن را تبدیل به یکی از کشورهای مهاجر پذیر کرده است.

این کشور باعث می‌شود افراد از جمله هنرمندان و افراد فوق موفق از پتانسیل‌های موجود در وجودشان در جهت رشد و تربیت خود در حوزه‌های مختلف استفاده کنند و به کسانی که در کشور خود احساس خطر یا نارضایتی از اوضاع و شرایط موجود را دارند، امکان داده‌است تا از امکانات آن کشور برای رشد و بهبود ظرفیت‌های خود در جهت ایجاد یک زندگی ایده‌آل بهره گیرند. بنابراین انتخابی عالی برای مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق محسوب می‌شود.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج چگونه است؟
حتما بخوانید

 

شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

 افرادی که پتانسیل‌های خاصی را دارا هستند و در کشور خود در زمره هنرمند و افراد موفق به حساب می‌آیند، با ارائه درخواست مهاجرت می‌توانند برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکایی و ترکیه اقدام نمایند.

این کشورها شرایطی را برای این دسته از افراد در نظر گرفته‌اند تا بتوانند هم از ظرفیت‌های موجود در خود به بهترین شکل در جهت رشد اجتماعی و بهبود زندگی‌شان استفاده کنند، هم این منابع خدادادی را در جهت بهبود شرایط کشور مقصد مورد استفاده قرار دهند. از اینرو در این قسمت شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق را بیشتر شرح خواهیم داد.

مطابق قوانین ترکیه، افرادی نظیر هنرمندان، ورزشکاران، نخبگان، دانش آموزان و دانشجویان تیزهوش و تاجران موفق و مشهور می‌توانند با ارائه اسناد و مدارک مرتبط و داشتن شرایط مهاجرت به این کشور، به ترکیه مهاجرت کرده و شکل دیگری از زندگی حرفه‌ای را برای خود رقم بزنند.

این افراد پس از ارائه اسناد و مدارک مرتبط و اخذ ویزا می‌توانند مجوز اقامت ۲ ساله را کسب نمایند که قابلیت تمدید دارد و پس از گذشت ۵ سال اقامت دائم را دریافت نمایند. نکته قابل ذکر این است که این افراد باید قوانین و  تاریخ  کشور مقصد را بدانند و بتوانند با موفقیت از امتحان شهروندی عبور کنند. حال باید دید هنرمندان و افراد فوق موفق چه کسانی هستند.

 

هنرمندان و افراد فوق موفق چه کسانی هستند

 سؤال مهمی که در رابطه با شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق مطرح می‌شود، این است که این افراد که هستند و چگونه ارزیابی و شناخته می‌شوند. در این قسمت شرحی بر تعریف این افراد و نحوه ارزیابی و امتیازدهی به آنان خواهیم داشت. ما را همراهی کنید.

هنرمندان کسانی هستند که توانسته‌اند از فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های مهم و بین‌المللی جوایزی را در حیطه کاری خود کسب کنند. افرادی که دارای رزومه‌ای درخشان هستند و فعالیت‌هایی قوی و معتبر در سطح جهانی و بین‌المللی دارند. یا ورزشکارانی که توانسته‌اند در مسابقات جهانی مدال کسب کنند. از دیدگاه قانونی هنرمند به کسی اطلاق می‌شود که:

مهاجرت به تركيه از طريق كار به چه صورت است؟
حتما بخوانید

مؤلف، مصنف و پدیدآورنده باشد، چه از راه دانش، چه از راه هنر و چه از راه ابتکار و خلاقیت. این قانون محدودیتی برای طریق و روش ظهور اثر در نظر نگرفته‌است.

 

آثاری که مورد حمایت قانون قرار می‌گیرند و در این حیطه تعریف می‌شوند، شامل:

 • آثار سمعی و بصری قابل اجرا در سینما، تلویزیون، رادیو یا صحنه‌های نمایش، به هر طریق که نوشته یا ضبط شده‌باشند.
 • آثار عکاسی
 • آثار فولکور(آثاری بر پایه فرهنگ عامیانه)، آثار مربوط به میراث فرهنگی و هنرهای ملی
 • آثار موسیقی به هر طریق که نوشته یا ضبط شده‌باشند.
 • آثار مبتکرانه و نوآورانه
 • آثار نقاشی، هنرهای تجسمی، مجسمه، طراحی، طرح فرش، نقشه جغرافیایی، خطوط تزئینی و یا هر چیزی که به شکل یاده یا ترکیبی خلق شده‌باشد.
 • شعر، ترانه، تصنیف و سرود که به هر طریق نوشته یا ضبط شده‌باشد.
 • کتاب و رساله، جزوه و نمایشنامه یا هر چیزی از این دست، در حوزه علم، هنر، ادبیات یا فنون است.
 • نقشه و طراحی ساختمان
 • هر اثری که از ابداع و نوآوری آثار دیگر خلق شده‌باشد.
 • هنرهای دستی، گلیم، قالی
 • هنرمند خود اشتغال( فردی که ۵ سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت، ۲ سال تمام در زمینه‌های فرهنگی – هنری در کشور خود یا سطح بین‌المللی فعالیت داشته بوده‌باشد، یا ۱ سال تمام در زمینه‌های فرهنگی – هنری در کشور خودش و ۱ سال در سطح بین‌المللی فعالیت داشته بوده‌باشد).

 فعالیت‌هایی که در زمره هنری فرهنگی قرار دارند

اگر قصد دارید مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق را دنبال کنید، لازم است اطلاعاتی از فعالیت‌هایی که فرهنگی – هنری محسوب می‌شوند، داشته‌باشید. این فعالیت‌ها شامل موارد زیرند:

 

 • کتابداری، بایگانی، مرمت آثار تاریخی
 • فعالیت‌های مربوط به موزه‌ها و گالری‌ها
 • نویسندگی، روزنامه‌نگاری، ویراستاری، مترجمی
 • تهیه‌کنندگی، کارگردانی، مدیریت فیلم‌برداری و مشاغلی از این دست
 • رهبری ارکستر، موسیقی، خوانندگی، رقص، بازیگری، نقاشی، هنرهای تجسمی، عکاسی، هنرهای گرافیک
 • تکنسین هنرهای گرافیک، پخش صدا، تصویربرداری، تصاویر متحرک، هنرهای نمایشی، مجری‌گری، گویندگی
 • طراحی گرافیک(کتاب و مجله)، تصویرگردانی، طراحی مد و تئاتر، طراحی نمایشگاه و …
 • الگو سازی چرم، پوست و پارچه

 

نکته مهم

به منظور مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه لازم است در هر یک از رشته‌های گفته شده، به صورت خوداشتغالی و یا در سطح بین‌المللی فعالیت داشته‌باشید؛ زیرا فعالیت برای یک مؤسسه دولتی یا خصوصی به شکل استخدام و کارمند آن شرکت یا مؤسسه پذیرفته نیست ولی اگر فقط به منظور امرار معاش پولی دریافت کرده‌باشید، خوداشتغال محسوب می‌شوید.

مهاجرت به تركيه از طريق سرمايه‌گذاری
حتما بخوانید

نحوه ارزیابی و امتیازدهی هنرمندان به منظور مهاجرت

افرادی که قصد دارند از رویه مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق برای اخذ اقامت در ترکیه استفاده کنند لازم است بدانند نحوه رتبه‌بندی و امتیازدهی به هنرمندان چگونه است و این فرآیند چگونه ارزیابی می‌شود. این قوانین مربوط به کشور مهاجرت به کشور کاناداست که ممکن است کماکان برای ترکیه هم قابل تعمیم باشد.

درخواست ویزای مهاجرت از طریق خود اشتغالی باید واجد سه شرط باشد:

 • دارا بودن دو سال سابقه کار به گونه‌ای که شخص پس از ورود به کشور مقصد بتواند از پس هزینه‌های زندگی‌اش برآید و بی‌درآمد نباشد.
 • دارا بودن حداقل ۳۵ امتیاز
 • عدم ممنوع‌الورودی به کشور مقصد

نحوه امتیازدهی

تحصیلات: ۲۵ امتیاز

سابقه کار مرتبط: ۲۵ امتیاز

سن: ۱۰ امتیاز

آشنایی به زبان خارجی: تا ۲۴ امتیاز

انطباق‌پذیری: تا ۶ امتیاز

نکته مهم

افرادی که طی ۵ سال گذشته، ۵ سال سابقه فعالیت خود اشتغالی داشته باشند، تمام ۳۵ امتیاز لازم را کسب می‌کنند.

نکته دیگر این است که فرد باید به زبان ترکی استانبولی آشنایی و مهارت لازم را داشته‌باشد و مدارک لازم برای اثبات ادعای آشنایی با زبان خارجی را ارائه دهد ولی چنانچه در سایر موارد امتیاز لازم را کسب کرده‌باشد، نیازی به ارائه مدرک در این خصوص ندارد.

نکته مهم دیگر

اگر با ویزای خود اشتغالی وارد کشور مقصد شده‌باشید و حقیقتاً  قصد خود اشتغالی در آن کشور را نداشته‌باشید و بخواهید در زمینه دیگری فعالیت کنید، به معنای فریب افسر مهاجرت می‌باشد که  می‌‌تواند برایتان دردسر آفرین شود.

مزایای مهاجرت به ترکیه

 افرادی که به وسیله مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت می‌کنند، می‌توانند از مزایای زندگی در ترکیه به شرح زیر برخوردار شوند:

 • امکان تجارت آزاد
 • برخورداری از جاذبه‌های گردش‌گری فراوان
 • داشتن فرهنگ و آداب رسوم نزدیک به فرهنگ ایرانی
 • داشتن ویزای سفر به بیش از ۷۰ کشور دنیا
 • زندگی آرام و بی‌دغدغه
 • زندگی در کنار مردمی اجتماعی، خون‌گرم و میهمان‌نواز
 • زندگی در محیط دو فرهنگه سنتی و مدرن

نزدیکی مسافت و امکان سفر راحت به ایران

برای مطالعه بیشتر در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند این مقاله مشاهده کنید

Previous Post

دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد بچه

Next Post

اخذ اجازه كار در تركيه يا چاليشما ايزين و شرايط دريافت اجازه كار در تركيه چگونه است؟

مطالب مرتبط

دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد بچه

دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد بچه تركيه با داشتن…

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به تركيه از طريق سرمايه‌گذاري در گذشته قوانين سختي…

تماس با ما