header-logo2.png

روش های دریافت اقامت ترکیه و پیشنهاد ویژه

دریافت اقامت ترکیه

انواع روش های دریافت اقامت ترکیه و یکی از سوال های رایجی که برای هموطنان ایرانی پیش می آید، و همیشه به دنبال کسب اطلاعات میباشند روش های دریافت اقامت ترکیه می باشد. برای دریافت اقامت ترکیه، روش های بسیار متفاوتی وجود دارد که با توجه به قانون کشور ترکیه همه ساله در حال تغییر می باشد. در ادامه به انواع روش های خواهیم پرداخت

اقامت در ترکیه

(روش های دریافت اقامت ترکیه🙂

۱- اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری:

یکی از روش های مهاجرت، سرمایه گذاری می باشد که نیاز به گردش مالی در کشور مقصد می باشد. اقامت از طریق سرمایه گذاری به چند روش مختلف انجام می شود:

۱-۱ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی

اگر شخص سرمایه گذار تعداد ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه ای را استخدام کند، میتواند شهروندی ترکیه را دریافت نماید. البته چند سال قبل این تعداد بالای ۵۰ نفر بود.

۲-۱ سرمایه گذاری درترکیه از طریق سپرده بانکی:

در این روش مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا را باید در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید و به مدت حداقل ۳ سال در بانک پول شما بماند.

۳-۱ سرمایه گذاری درترکیه از طریق مشارکت در شرکت های سرمایه گذاری ملک و مستغلات:

در این روش شخص باید در یکی از شرکت های که در زمینه ساخت و ساز املاک می باشد سرمایه گذاری کند. حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد.

۴-۱ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام:

در این روش باید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا سهام ترکیه خریداری شود. یک نکته بسیار مهم در این روش، تایید سرمایه گذاری شما توسط وزارت صنایع و فناوری کشور ترکیه می باشد.

۵-۱ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق ترکیه :

در این روش با خرید اوراق قرضه دولتی و عدم فروش این اوراق به مدت ۳ سال، تابعیت ترکیه قابل دریافت می باشد. در این روش هم باید وزارت دارایی ترکیه، سرمایه شما را تایید کند.

مهاجرت به تركيه از طريق كار به چه صورت است؟
حتما بخوانید

۶-۱ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک ملک در کشور ترکیه:

برای این نوع اقامت باید ملکی به مبلغ ۲۵۰ هزاردلار آمریکا خریداری شود. سپس طی مراحل قانونی، شهروندی ترکیه را دریافت میکنید. در صورت خرید ملک زیر این قیمت، برای تمدید اقامت نیاز به کپی سند، تاییدیه سند ساختمان و کروکی تایید شده  در شهرداری را دارید.

۲- دریافت اقامت از طریق ازدواج:

در این روش با شخصی که تابعیت ترکیه را دارد، اگر ازدواج به صورت رسمی و قانونی باشد، امکان دریافت اقامت دائم ترکیه وجود دارد. مدارک لازم برای این اقامت از طریق ازدواج بدین شرح می باشد، اصل پاسپورت، ۴ عدد عکس، گواهی تولد در مورد کسانی که ایرانی الاصل هستند (شناسنامه کافی میباشد)، دریافت گواهی مجرد بودن.

 3- اقامت کاری:

مهاجرت به هر کشوری از طریق کار، می تواند بسیار آینده دار باشد. در کشور ترکیه آنچه بسیار مهم میباشد در این روش، سابقه کاری شخص می باشد. برای کسانی که از طریق دانشجویی مهاجرت کرده اند، راحت تر میتوانند وارد بازار کار بشوند. سایت های ترکی بسیاری وجود دارد برای کاریابی که مدارک و رزومه خود را ثبت میکنید. در هر صورت باید یک کارفرما باشد که دعوت نامه کاری برای شما ارسال کند.

۱-۳- مدارک لازم برای دریافت اقامت کاری: شامل، مدارک کاری، کارت بازرگانی، وجود رزومه که نشان دهد تخصص و سابقه شما در شرایط مطلوبی هست، گواهی عدم سوء پیشینه، و نامه سلامت روحی و جسمی.

۴- اقامت از طریق پذیرش در یک مقطع تحصیلی:

این نوع اقامت که به اقامت دانشجویی معروف می باشد، برای افرادی امکان پذیر می باشد که یک نامه رسمی از یکی از دانشگاه های ترکیه داشته باشند و تا زمان اتمام دوران تحصیلی اجازه اقامت داده شده و امکان تمدید میسر می باشد. برای دریافت این نوع اقامت، نیاز به ارائه این مدارک  دارید، ریز نمرات دوره های تحصیلی، آخرین مدرک تحصیلی(دیپلم، لیسانس)، رزومه شخص اعم از هرگونه فعالیت علمی و پژوهشی، نامه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه، پرینت حساب بر داشتن تمکن مالی، توصیه نامه از دانشگاه یا مدرسه، پاسپورت و مدارک هویتی معتبر به همراه تاریخ انقضا.

مهاجرت به تركيه از طريق سرمايه‌گذاری
حتما بخوانید

دریافت اقامت ترکیه

۵- روش های دیگر:

مثلا اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسانی که ۳۰ روزه می باشد ولی در صورت نیاز تبدیل به اقامت ۶ ماه و قابل تمدید تا ۳ سال می باشد. نوع دیگر اقامت بشر دوستانه یا حقوق بشری می باشد که مدت زمان اعتبار برای این نوع حداکثر یک ساله می باشد.

برای دریافت اقامت ترکیه، با توجه به اینکه هموطنان ایرانی در یک بازه ۹۰ روزه برای سفر نیازی به ویزا ندارند، بعد از اتمام این ۳ ماه میتوانند برای دریافت اقامت به یکی از روش هایی که گفته شده اقدام نمایند. همچنین برای کسانی که تمایل به دریافت اقامت برای اعضای خانواده خود را دارند، بدین معنی که ابتدا شخص برای خود اقامت گرفته و سپس تصمیم به گرفتن اقامت برای دیگر اعضای خانواده گرفته است، امکان الحاق خانواده و اقامت همزمان امکان پذیر می باشد.

مدت زمان اجازه کار در ترکیه:

شما ابتدا باید مجوز کار بگیرید که حداقل ۶ ماه باید از زمان اقامت شما گذشته باشد. برای دریافت مجوز باید از طرف یک کارفرمای ترک برگه دعوت به کار داشته باشید و سپس به اداره کار ترکیه برای گرفتن مجوز قانونی کار، مراجعه کنید

شرایط تمدید اقامت ترکیه:

(روش های دریافت اقامت ترکیه) در واقع شروع کار می باشد و طبیعتا باید اطلاعاتی در مورد تمدید اقامت داشته باشید. برای این کار شما باید ۶۰ روز قبل از اتمام اقامت خود اقدام کرده باشید و درخواست خود مبنی بر تمدید اقامت را به دفاتر فرمانداری ارائه دهید. به هیچ عنوان بعد از اتمام اقامت، اقدام به تمدید نکنید. برای تمدید از درخواست کننده هزینه دریافت خواهد شد. برای درخواست تمدید باید از طریق سیستم اقامت الکترونیکی اقدام کرده و سپس درخواست تمدید به همراه مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت شهر سکونتتون ارسال نمایید.

مهاجرت به تركيه برای هنرمندان و افراد فوق موفق
حتما بخوانید

مدارک مورد نیاز برای تمدید اقامت کاری ترکیه:

 • ۱- کپی پاسپورت
 • ۲- تکمیل فرم درخواست اجازه اقامت
 • ۳- ارائه سند اجازه اقامت قبل
 • ۴- چهار عدد عکس بیومتریک
 • ۵- اثبات منافع مالی کافی به میزان اقامت در ترکیه
 • ۶- سند مالکیت اقامت متقاضی
 • ۷- نامه دعوت نامه یا اقامت کاری
 • ۸- بیمه درمانی معتبر
 • ۹- فیش پرداختی هزینه های اداری تمدید

مدارک لازم برای تمدید اقامت ترکیه یک ساله (اجاره خانه):

 • ۱- اصل و کپی پاسپورت
 • ۲- اجاره نامه نوار شده
 • ۳- فرم راندو
 • ۴- چهار قطعه عکس مناسب پاسپورت
 • ۵- ترجمه عقد نامه در صورت متاهل بودن
 • ۶- برگه نفوس
 • ۷- بیمه درمانی معتبر
 • ۸- فیش هزینه های مربوط به دریافت کارت معتبر
 • ۹- فیش هزینه مربوط به اداره مهاجرت
 • ۱۰- ترجمه شناسنامه به ترکی در سفارت ایران، برای افراد زیر ۱۸ سال
 • ۱۱- کپی کارت اقامت قبلی در صورت وجود

با توجه به (روش های دریافت اقامت ترکیه)، داشتن یک سری اطلاعات در زمینه شرایط دریافت اقامت و مشاوره با یک شرکت معتبر و حرفه ای در زمینه مهاجرت، بسیار ضروری می باشد. شایان گروپ با مشاوران و متخصصان در زمینه مهاجرت، انواع اقامت، و (خرید ملک در ترکیه)، آماده ارائه خدمت به هموطنان ایرانی میباشد.

Previous Post

اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه آسان‌ترین گزینه برای مهاجرت

Next Post

اقامت با خرید ملک در ترکیه+اطلاعات جامع و پیشنهاد شگفت انگیز

مطالب مرتبط

مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به تركيه برای هنرمندان و افراد فوق موفق مقاله…

دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد بچه

دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد بچه تركيه با داشتن…

تماس با ما